زنگار سیب

به نام خدا

سلام دارم خدمت کاربران عزیز دانشکده کشاورزی امیدوارم که حالتون خوب باشه…

امروز می خواهیم در مورد عارضه زنگار سیب با شما صحبت کنیم.

اول اجازه بدین در مورد اهمیت این موضوع چند نکته ای را برای شما یادآوری کنم:

این عارضه سبب کاهش کیفیت ظاهری ، بازارپسندی ، عمر انبارمانی ، مقاومت به آفات و بیماریهاو از همه مهمتر قیمت سیب(این عارضه ویژه سیب و گلابی است)خواهد شد.

زنگار سیب و گلابی

در بین این سیب ها ارقامی هستند که مقاوم بوده و نیز ارقامی هستند که حساس میباشند که حساس ترین آنها در لبنانی زرد می باشد.

علت

همه داستان زنگار سیب از این عبارت است که وقتی سیب ها در مرحله ی فندقی هستند پوست میوه نازک ظریف و ترد  و بسیار حساس می باشد و در اثر عوامل مختلف شیمیایی ، رطوبتی ، تغذیه ای ، فیزیولوژیکی ، آب و هوایی ، فیزیکی شکاف هایی در سطح کوتیکول پوست ایجاد می شودکه باعث وقوع عارضه ی زنگار سیب می شود.

عوامل موثر:

۱-ارقام: میزان مقاومت ارقام مختلف سیب در برابر این عارضه متفاوت می‌باشد و همانطوری که گفته شد رقم لبنانی زرد بسیار حساس می باشد در حالی که رقم لبنانی قرمز در برابر این عارضه بسیار مقاوم است.

۲-تغذیه: استفاده از کودهای نیتروژنه بیش از حد باعث رشد بیش از حد میوه شده ،سلول های اپیدرم پوست خیلی زیاد بزرگ شده و کوتیکول پوست شکافهای نازک بر می دارد.

همچنین استفاده از فسفر می‌تواند در رشد سلول تعادل ایجاد کرده و سبب کاهش زنگار در سیب شود.

۳-آب: آب بیش از حد نیاز ، آب باران ، شبنم سبب بزرگ شدن سلول‌ها شده و شکاف‌هایی در سطح کوتیکول پوست به علت بزرگ شدن بیش از حد سلول های اپیدرم ایجاد خواهد شد.

۴-افزایش ناگهانی دما ، کاهش رطوبت نسبی محیط ، افزایش تبخیر از سطح اندام های سبز درخت

۵-سایه های شدید باعث میشود که پوست میوه حالت ترد داشته باشد.

۶-برخی از سموم کشاورزی سبب سوزش و ایجاد خراش در پوست میوه می شوند گاه نیز از شکاف هایی که از قبل موجود هستند وارد شده و سبب سوزش و مرگ سلولها می‌شود که این اتفاق در سم پودری نسبت به امولسیون ها کمتر است.سموم حشره کش که دارای ترکیبات مسی ، گوگردی آهن دار هستند در توسعه زنگار موثر می باشد.

۷-در مناطقی که آب و هوا  خنک می باشد سمپاشی ها و همچنین محلول پاشی ها دیرتر از سطح درخت خشک می‌شوند که در کل باعث افزایش زنگار می باشد اما ناگفته نماند که قارچ کش کاپتان در عارضه زنگار اثری ندارد.

قارچ کشها و حشره کشهایی که در فرمولاسیون خود دارای سورفاکتانت میباشند در بروز زنگار موثر می باشند.

۸-در ارتفاعات و دامنه ها هوا سرد تر می باشد همچنین در این مناطق به میزان تولید هورمون جیبرلین در گیاهان بیشتر می باشد که هر دوی این عوامل در کاهش میزان زنگار بسیار موثر هستند و چون رشد میوه ها در شب هنگام صورت میگیرد و شبها نیز سرد می باشند افزایش حجم کمتر و با حالتی متعادل خواهد بود.

زنگار سیب

راهکار

۱-استفاده از ارقام مقاوم مثل قرمز لبنانی یا سیب گرانی اسمیت.

۲-استفاده از عناصر فسفر ، کلسیم ، منگنز. و نیز اگر قرار است از نیتروژن استفاده شود حداقل امکان بعد از اردیبهشت ماه گه میوه ها دوران فندقی خود را گذرانده‌اند استفاده شود.

۳-انجام هرس های سبز و سیاه به صورت متعادل با این هدف که بخش های داخلی درخت به اندازه کافی نور دریافت کرده و میوه ها پوستشان حالت مقاوم داشته باشد.

۴-خودداری از آبیاری های بیش از حد در دوران فندقی بودن سیب

۵-انجام محلول پاشی Apasil  با غلظت ۲٫۵ درصد  ، یک بار بعد از ریختن گلبرگ و دوبار بعد از آن با فاصله یک هفته(که این امر بسیار مهم حتی تا دو برابر می باشد)انجام گیرد.

۶-محلول پاشی GA4 با غلظت ۲٫۵-۱۰ ppm  بعد از گلدهی سه بار با فاصله های ۱۰ روز 

خوب کاربران عزیز امیدواریم که تا اینجا مطالبی که گفته شد برای شما مفید واقع شده باشد هر گونه سوال ، ابهام ، پیشنهاد ، انتقاد ، نظری داشتید می توانید در بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

شما را به خداوند بزرگ میسپارم خدا نگهدار شما…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *