دوره مجازی تغذیه باغات و توصیه کودی

دوره تغذیه باغات و توصیه کودی چیست؟

یک دوره آموزشی صوتی و غیر حضوری که بواسطه مطالب علمی،عملی و کاربردی که بواسطه آموزش مطالب این دوره میتوانید باغات خود را به بهینه ترین شکل ممکن تغذیه کنید. اثرات این کار در بلند مدت شامل:

 • کاهش هزینه های خرید کود
 • کاهش هزینه های اعمال کود به باغات
 • کاهش آلودگی های ناشی از مصرف بی رویه سموم کشاورزی
 • تولید محصول سالم تر
 • جلوگیری از شور شدن خاک
 • افزایش کیفیت محصول و ایجاد قابلیت صادراتی برای آن
 • با اعمال روش های صحیح کود دهی بازدهی کود ها افزایش می یابد
 • با شناخت عناصر مورد نیاز درختان،زمان ومقدار مصرفی آن از خیلی از کلاه برداری ها و سوئ استفاده ها به خاطر عدم آگاهی کشاورزان جلوگیری میشود

شعار ما در دانشکده کشاورزی

متاسفانه با اینکه کشاورزی یکی از چرخ دنده های اقتصاد هر کشوری هست در ایران به این موضوع زیاد توجه نمیشود و در حالی که کشاورزان در اکثر کشورها جز قشر مرفه جامعه جامعه هستند در ایران این موضوع کمی متفاوت است و زیاد از کشاورز حمایت نمیشود لذا شعار ما این است که بهترین راه برای بهبود وضعیت فعلی سرمایه گذاری بر روی دانش و آگاهی هست طوری که هر کشاورز،کارشناس باغ خود باشد.یعنی مدریت تغذیه،آفات،بیماری،علف هرز،افزایش عملکرد و… توسط دانش علمی و تخصصی خود کشاورز باشد.

شعار ما:هر کشاورز باید کارشناس باغ خود باشد تا وضعیت فعلی بهبود یابد.

یک داستان واقعی

خیلی سال پیش زمانی که کشور آذربایجان با ارمنستان درگیر جنگ بود و دچار کمبود منابع غذایی شده بود و به نوعی قحطی وجود داشت و ملت نمی توانستند غذای خود را تامین بکنند در این حین کشور عزیزمان ایران تصمیم به ارسال کمک‌های غذایی به این کشور می نماید چیزی که تعجب آور است اینه که بعد از ارسال کمک‌های غذایی از جمله سیب زمینی و پیاز بعد از یک مدتی اینها دوباره برگشت می خورند وقتی علت برگشت بررسی شد متوجه این شدیم که این کشور چون متوجه شده بود که پیاز ها و سیب زمینی های ارسال شده توسط ایران تجمع بسیار زیاد نیترات به خاطر عدم دقت در کود دهی صحیح داشتند این مواد غذایی را خطرناک و مضر تشخیص داده شد و کشوری که در قحطی بود آنها را برگشت داد. در حالی که همین سیب زمینی ها و پیازها را در کشور ایران به راحتی بدون هیچ شکایتی مصرف می کنیم در حالی که عوارض تجمع نیترات از جمله در مواد غذایی ایجاد سرطان ایجاد خفگی ها و انواع بیماری ها در انسان و همچنین در علوفه هایی مثل یونجه که با ازت زیاد تغذیه میشن انبار کردن این ها سیلو ایجاد گاز نیتروژن مونوکسید بسیار سمی و کشنده برای انسان و دام می کند و همچنین در شرایط شدید سبب مرگ میشود.
این موضوع مختص سبزیجات و علوفه نیست در تغذیه باغات نیز همین موضوع صدق می کند وقتی تغذیه صحیح روی درختان میوه وجود ندارد علاوه بر کاهش عملکرد و کاهش درآمد کشاورز ، میوه هایی تولید می شوند که اولاً عمر انبارمانی بسیار پایینی دارند، ارزش صادراتی و رقابتی ندارند در صادرات نیز همان اتفاق برگشت خوردن وجود دارد و از همه مهمتر میوه ها از عناصر ضروری برای بدن فقیر می شوند،
شاید لازم باشد ما هم قدری دیدگاهمان را نسبت به کشاورزی علمی و تمرکز روی علمی تر کردن این رشته بیشتر بکنیم. به امید روزی که این اتفاق محقق بشه و کشاورزی ما هم به شکل علمی انجام بگیره .

مطلب بالا چند ماه پیش توسط من در تلگرام منتشر شد و بواسطه بازخورد هایی که دریافت کردم متوجه این موضوع شدم که وضعیت جدی تر از قبل هست.

چه چیز هایی که در این دوره یاد میگیریم؟

 • درختان به چه عناصری نیاز دارند؟
 • نقش هر عنصر در گیاه چیت؟
 • برای تامین عناصر لازمه چه کود هایی در باغات مصرف شود؟
 • نحوه اعمال کود در باغات چطور هست؟چالکود؟محلول پاشی؟کودآبیاری…؟
 • زمان مصرف کود یا بازه های زمانی مصرف کود در باغات چگونه هست؟
 • چگونه میتوان مقدار کود لازمه یک باغ را برآورد کرد؟
 • توصیه های کودی عمومی برای انواع درختان میوه
 • فایل اختصاصی مدیریت تغذیه سالیانه باغات پسته

هر گونه سوالی داشتید به بخش تماس با ما در بالای صفحه مراجعه کنید و یا با شماره ۰۹۰۵۷۳۶۷۸۵۴ در تلگرام با پیوی مهندس بیرامی در ارتباط باشید

دوره در یک نگاه

 • نام دوره:تغذیه باغات و توصیه کودی
 • مدت زمان دوره:۴ ساعت و ۳۰ دقیقه
 • نوع فایل:صوتی و با زبانی بسیار ساده و مطالب عملی
 • مدرس دوره:مهندس بیرامی کارشناس باغبانی و مدرس در حوزه کشاورزی
 • مبلغ سرمایه گذاری:۵۵۰۰۰ تومان
 • گارانتی:دوره حاوی گارانتی بازگشت وجه در صورت عدم رضایت هست
 • تاریخ انتشار:تابستان ۹۷
 • مخاطبان:تمامی باغداران و کشاورزان،کارشناسان،دانشجویان کشاورزی و در کل همه افرادی که به نحوی با کشاورزی در ارتباط هستند.

خلاصه کلام

باز احتمالش هست برای خرید دوره بهانه هایی برایمان ایجاد شود مثل:

 • اغا ما مهارت رو یاد بگیریم هم این مملکت درست بشو نیست
 • خودم بلدم
 • اینا همش کلاهبرداریه
 • مگه چی میخوان بگن
 • اووووه خییلیی گرونه!!
 • من زمینم کمه بدرد من نمیخوره
 • بابا یه عمر همینطوری فله ای کود دادیم چیزی نشد الانم همینطور پیش میریم
 • حالا بعدا استفاده میکنم الان سرم شلوغه
 • من سوادم کمه نمیتوانم یاد بگیرم
 • و…

ولی در بین هزاران بهانه ای که ذهنمان خطور میکند تا ما را از به زحمت افتادن و زحمت آموختن رها کند پیشنهاد میکنم روی مهارت و دانش خود سرمایه گذاری کنید. با توجه به بحث هایی که امروزه در حیطه تولید محصول سالم هست،با توجه به رقابتی شدن کشاورزی و اهمیت کاهش هزینه های تولید و نیز با توجه به گران شدن نهاده هایی مثل کود اکنون به این نتیجه رسیده ایم که علم تغذیه فقط مصرف فراوان کود سیاه و سفید نیست و درخت هم مثل هر موجود دیگری به مجموعه ای از عناصر غذایی برای تولید محصول اقتصادی و با کیفیت و در عین حال حفظ سلامت خود نیاز دارد.

دوره مجازی تغذیه باغات

فایل صوتی که قبل از انتشار دوره در حیطه تاثیر آب رودخانه و چاه بر حاصلخیری خاک منتشر شد.

فایل صوتی بالا یک ساعت از دوره آموزشی تغذیه باغات هست که به رایگان همه میتوانند از آن استفاده کنند.

فراموش نکنید که دوره دارای گارانتی بازگشت وجه در صورت عدم رضایت هست لذا با خیال راحت خرید کنید

تعدادی از نظرات کاربران درباره دوره.فراموش نکنیم که آموزش بهتربن نوع سرمایه گذاری هست

تعدادی از نظرات کاربران درباره دوره.فراموش نکنیم که آموزش بهتربن نوع سرمایه گذاری هست

لینک خرید دوره

55/000 تومان – خرید

توجه

 • به محض خرید فایل به ایمیل تان ارسال خواهد شد.پس لطفا ایمیل را صحیح وارد کنید.
 • اگر ایمیل ندارید یا به هر دلیل پرداخت آنلاین نمیخواهید میتوانید از طریق کارت به کارت پرداخت کرده و به شماره ۰۹۰۵۷۳۶۷۸۵۴ در تلگرام پیام داده و لینک های دوره را دریافت کنید.
 • شماره کارت:۶۰۳۷۷۰۱۱۶۷۷۱۸۶۸۰ به نام طاهر بیرامی


هر گونه سوالی داشتید به بخش تماس با ما در بالای صفحه مراجعه کنید و یا با شماره ۰۹۰۵۷۳۶۷۸۵۴ در تلگرام با پیوی مهندس بیرامی در ارتباط باشید

46 دیدگاه در “دوره مجازی تغذیه باغات و توصیه کودی

 1. سلام آقای مهندس ممنون میشم در خصوص راه کارهای افزایش ریشه درخت پسته و روشهای کود دادن پسته با حداکثر بهره وری توضیح بفرمایید

  1. سلام دوست عزیز. ممنون که پیام دادین با توجه به سوالات زیادی که درباره تغذیه پسته میشه قطعا به این موارد هم کامل اشاره خواهد شد.

 2. سلام
  ممنونیم از اینکه داده‌های فوق العاده خود را در اختیار قرار می‌دهید

  آیا امکان دارد به جز تغذیه باغی تغذیه زراعی رو هم در برنامه خود قرار دهید

  1. سلام دوست عزیز.ممنون از لطف شما.تغذیه زراعی هم بنده یادداشت میکنم انشاالله یک دوره هم برای آن میگذاریم.

 3. باسلام
  و تشکر از برگزاری اینگونه کلاسها سوال اول اینکه حضرتعالی کارشناس و مدرس کدام دانشکده کشاورزی هستی چون من هرچه نگاه کردم ندیدم.
  اما سوال زمان مناسب جهت دپوی کود حیوان برای پوساندن و اماده سازی برای باغات پسته کی می باشد . ضمنا در نظر دارم کود گاو و مرغ را به پوسانم لطفا دقیقا بفرمائید چون من تازه کار هستم و نمی دانم کی باید از این گودها نیز استفاده کنم با سپاس

  1. سلام آقای هاشمی.بنده مدرس دوره های مجازی سایت دانشکده کشاورزی هستم .تا اینجا بسیاری از سوالات درمورد تغذیه پسته بوده .درمورد سوال شما و مواردی که اشاره کردید نیز انشالله به صور کامل در دوره توضیح خواهیم داد .ممنون از شما

 4. سلام مهندس ممنون از تلاشتون،
  میخواستم بدونم در مورد تغذیه مرکبات هم مطلبی میزارین؟

 5. سلام جناب مهندس بیرامی . از آشنایی با شما خوشبختم و بابت زحمات جنابعالی متشکرم. بنده تازه وارد این عرصه شدم و امکان خاصی هم ندارم و فقط قصد دارم پشت بام منزل گلخانه درست کنم و بونسای تولید کنم. آیا میتونم روی حمایت آموزشی حضرتعالی حساب کنم. ممنون.

  1. سلام دوست بزرگوار امید وارم تاخیر بنده رو بابت پاسخ دهی ببخشید.واقعیتش کار بونسای خیلی سخت زمان بر و تخصصی هست من خودم هیچ وقت سمتش نرفتم ولی اینکه میخواهید در پشت بام خانه گل خانه درست کنید و اونجا این فعالیت هارو انجام بدین این کار برا فضای کوچک خوب هست ولی مشکل این هست که به دلیل حساسیت بالای بونسای خود گلخانه داری هم یک تخصص میخواد.ولی اگر فرصت و زمان کافی و علاقه دارین من میتونم یک دوره اموزشی درباره گلخانه داری تهیه کنم ولی بونسای رو باید خودتون پیگیر باشین و نهایتا بتونین کارتون رو شروع کنید.البته پیشنهاد میکنم روی گل های زینتی هم فکر بکنید نسبت به بونسای زودتر و راحت تر جواب میگیرید.

 6. سلام.از جوابتون ممنونم.من فرصت کافی دارم.اگه هر راه حلی دارید بفرمایید ممنون

  1. بسیار خوب شما کار یادگیری در این حیطه رو شروع کنید (متاسفانه چون در این حیطه کار نکردم در مورد بونسای اطلاعات زیاد ندارم)منابع اموزشی رایگان زیاد هست از جمله فیلم های اموزشی یوتیوب ولی در مورد نحوه گلخانه داری حتما کمک میکنم فقط کمی صبر کنید.سوالات خودتون رو هم باز از طریق همین صفحه برامون بفرستید در حد توانم پاسخ گو خواهم بود

   1. سلام.بازهم متشکرم. توی سایتهای مختلف زیاد سرمیکشم ولی بشکل مستمر و آکادمیک از صفر تا صد چیزی ندیدم. بهرحال همون اصول گلخونه داری هم از نیازهای اساسی من هست که اگه زحمت بکشید راهنمایی بفرمایید ممنون شما هستم.

    1. سلام درسایت های فارسی اره چنین چیزی نیست وباید کتاب هایی که در این زمینه هست را تهیه کنید اما اگر تا حدودی با انگلسی آشنایی داشته باشید سایتی هست صرفا برای بونسای با عنوان امپراتوری بونسای یا (Bonsai empire) که کامل یاد میده:www.bonsaiempire.com.باز از یوتیوب غافل نشوید افرادی که اونجا هستند کسانی هستند که واقعا این کا رو بلد هستند.
     اصول گلخانه داری رو حتما در خدمت خواهیم بود.

 7. ببخشید اگه سایتهایی غیر از آپارات یا یوتیوب که بیشتر جنبه عمومی دارند هم میشناسید لطفاً لینکش رو بذارید.ممنون.

 8. باعرض سلام وخسته نباشید.بنده میخوام اطلاعات جامع وکاملی درمورد هرس وتغذیه باغات داشته باشم لطفاٌ راهنماییم کنید چطورمیتونم اطلاعات کاربردی دراین زمینه داشته باشم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام دوست بزرگوار.برای تغذیه در مهر ماه یک دوره مجازی جامع انشالله منتشر خواهیم کرد و قطعا برای شما هم مفید خواهد بود.اما در مورد هرس کتاب و فیلم زیاد است ولی عین داستان شنا کردن میمونه تا انجامش ندی نمیشه یاد گرفت هر چقدر هم فیلم و کتاب دیده باشید در این زمینه سعی کنید اول از یک نفر هرسکار خوب کمی یاد بگیرید بقیه رو از روی کتاب علمی ترش کنید.

 9. سلام اقای مهندس
  بنده باغ بادام رو امسال درست کردم که نهالهاش ۱ ساله هستن
  ایا نیاز هست از الان جهت کود دهی اقدام کنم یا باید تا ۴ سالگی نهال صبر کنم بعد از اون شروع کنم

  1. سلام برای سال اول لازم نیست ولی از سال دوم شروع کنید.

  1. کتاب ازدیاد نباتات دکتر خوشخویی جلد دوم.ولی دراین کل کتاب زیاد هست

 10. سلام .مبلغ دوره های تغذیه باغات و پرورش انگور را واریز کرده ام ولی هنوز فایلی دریافت نکرده ام

  1. سلام آقای نیک اختر بعد از خرید لینک دوره ها براتون ایمیل میشه در هر صورت اگر ایمیلی دریافت نکرده اید به شماره تلگرام(۰۹۰۵۷۳۶۷۸۵۴) بنده پیام بدید تا از اون طریق براتون لینک بدم.ممنون از خرید شما

  1. سلام رضای عزیز.سروشم رو کلا جمع کردم الان ندارم.

 11. سلام و عرض ادب آقای مهندس بابت زحماتتون نهایت قدردانی و سپاسگزاری کرده و توفیق روز افزون جنابعالی رو از درگاه خداوند متعال خواستاریم.
  لطفاً صدای فیلم ها کم است بیشترش کنید .باتشکر فراوان

  1. سلام آقای مولوی .سعی میکنیم این نکته شما رو از این به بعد در همه فایل ها رعایت کنیم.ممنون از شما

  2. فایل خاصی رو فرمودید یا همه فایل های سایت اینگونه اند؟

   1. أقای مهندس ما فقط فایل تکثیر قلمه رو نگاه کردیم که صدای هر سه فایل خیلی پایین بود.ضمنا فایل تغذیه نیومد.

    1. این دوره قلمه به زودی از نو قرار هست ساخته بشه و ایرادات برطرف بشه.فایل های تغذیه بعد از خرید به ایمیلتان ارسال میشوند یکبار چک کنید.ولی در هر صورت اگر ایمیلی دریافت نکردهاید من در تلگرام برایتان ارسال کردم.

     1. سلام مجدد.لطفا به ایمیل ارسال فرمایید با تلگرام مشکل داریم.
      خیلی ممنون
      مولایی

 12. سلام و عرض ادب آقای مهندس بیرامی عزیز
  فقط فایل تکثیر قلمه رو نگاه کردیم که صدای هر سه قسمت خیلی پایین بود.ضمنا عذر میخوام فایل تغذیه هنوز نیومده.
  باتشکر فراوان از تلاش های بی وقفه جنابعالی
  مولایی

  1. این دوره از نو بازسازی خواهد شد. براتون ارسال میکنم الان

 13. سلام مجدد.لطفا به ایمیل ارسال فرمایید با تلگرام مشکل داریم.
  خیلی ممنون
  مولایی

 14. باعرض سلام وخسته نباشید.فایل مربوط به تغذیه باغات وتوصیه کودی به صورت رایگان درسایت قرارمیگیره یا بایدخریداری بشه ؟اگربایدخریداری بشه به چه صورت؟

  1. سلام سعید عزیز دوره ها رایگان نیستند.در همین صفحه یک کادر آبی رنگ به اسم خرید وجود دارد کافیه که روی اون کلیک کنید تا خرید شروع بشه.بعد از خرید لینک های دانلود به آدرس ایمیلتان ارسال خواهد شد.یا هم میتوانید کارت به کارت کنید زیر همون کادر آبی موارد گفته شده.سوالی بود در خدمتیم.

 15. سلام آقای بیرامی
  متشکر بابت یکساعت فایل که رایگان گذاشتید
  حتما این دوره رو تهیه میکنم
  خیلی خیلی خیلی مفید هست برامون
  همه کشاورزان حتما باید در مورد تغذیه کودی بدونن وگرنه باغ عملکرد خوبی نخواهد داشت.
  واقعا با دونستن این اطلاعات میتونیم محصول چند برابری با کیفیت صادرات داشته باشیم.
  خواهشی دارم در زمینه پسته از کاشت داشت برداشت لطف کنید دوره ایی رو تهیه کنید کمک شایانی به باغداران کشور میکنید. واقعا ممنون میشم.
  یه خواهش عاجزانه دارم درمورد ارگانیک بودن باغ پسته اگه بتوانید فایلی جامع تهیه کنید فکر نمیکنم رسالتی بالاتر از این برای شما در کشورمون باشه.
  واقعا کشاورزان ما دارن خودشونو با استفاده بیرویه سموم نابود میکنن.
  سپاس گذارم بابت انرژی که میزارید
  با تشکر و آرزوی موفقیت روز افزون

  1. سلام دوست عزیز. ممنون نظرات شما هستند که به ما انگیزه و قوت قلب ادامه کار میدهند.
   واقعا خوشحال شدم که مطالب مفید واقع شده.
   تازه دیروز دوره انگور کاری سایت تموم شد. برای پسته هم انشالله به زودی شروع خواهیم کرد.سپاس فراوان از شما بابت نظر دادنتان.

 16. سلام جناب بیرامی عزیز
  من دوره جامع تغذیه کودی رو تهیه کردم و گوش دادم.
  بسیار مطالب مفید و کاربردی هست.
  بیش از ۸۰ صفحه مطالب عملی یادداشت کردم.
  انشاالله دیگر دوستان هم تهیه و استفاده کنند.
  برای شما هم آرزوی موفقیت روز افزون از خداوند بزرگ را دارم.
  شاد و سعادتمند در هر دو جهان باشید…
  منتظر دوره های جدید و تخصصی تر هستم.

 17. سلام و عرض ادب ببخشید اموزشی درباره تاسیس باغ کیوی و مدیریت کود دهی باغ کیوی دارید؟ اگه دارید ممنون میشم معرفی بفرمایید با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *