تشخیص کود های تقلبی

متاسفانه این روزا همه چیز دازه تقلبی میشه و کود هم از این قضیه مستثنی نیست.متاسفانه کلی کود تقلبی در حال حاضر در بازار هست که باز متاسفانه ۱۰% وارداتی و ۹۰% مربوط به تولید داخلی هست و لذا در صورت مشاهده یا اطلاع حتما به مراکز نیروی انتظامی اطلاع دهید.

انبار کود های تقلبی-آذربایجان شرقی

اما ما چه کنیم؟

تهیه کود از مراکز معتبر حتما صورت بگیرید و فراموش نکنیم هر جایی که کود میفروشد باید مجوز مربوطه را داشته باشد.بعد از اطمینان از محل مربوطه و یافتن کود مورد نظر به شماره ثبت ماده جامد کودی مراجعه و شماره مربوطه را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۴۶۴۲۴ پیامک کنید و در صورت معتبر بودن کود اطلاعات کود برای شما ارسال خواهد شد.

شماره ثبت ماده جامد کودی
ارسال پیامک به سامانه پیامکی

توجه کنید که صرفا وجود شماره دلیل بر اعتبار کود نیست حتما پیامک کنید چند ثانیه بعد اطلاعات براتون میاد.

فایل های زیر رو هم ببینیم:

کود های تقلبی

توصیه آخر

لطفا خرید کود رو بر اساس اینکه اسم های دهن پر کنی دارن،فلانی خیلی تعریف کرده،بسته بندی زیبایی داره،مال فلان کشور هست،میگن خوبه و … انجام ندید و خودتون با آگاهی و تحلیل خودتون باغات و مزارع رو تغذیه کنید.

اگر دوست داشتین اصول تغذیه گیاهان زراعی و باغی رو به شکل اصولی یاد بگیرید و خودتون مهندس باغات خود شوید میتونید از دوره های سایت استفاده کنید در زیر براتون لینک میزارم:

تغذیه باغات و توصیه کودی ۲۷۰ دقیقه
http://dkeshavarzi.ir/2018/08/soil-and-plant-fertility/
تغذیه مزارع و توصیه کودی برای گیاهان زراعی ۴۲۵ دقیقه
http://dkeshavarzi.ir/2019/04/fertilizer-in-farms/

و در آخر

اگر دوست دارید اطلاعات رایگان کشاورزی رو راحت و رایگان در ایمیلتان دریافت کنید در خبرنامه هفتگی دانشکده کشاورزی کافیه عضو شید و در زیر اسم و ایمیل خود را برای ما بفرستید و به جمع بزرگ دانشکده کشاورزی بپیوندید.

[mc4wp_form id=”3434″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *