دلایل من برای تحصیل در رشته کشاورزی

احتمالا اگر این متن رو مطالعه می کنید یا تازه در یکی از رشته های کشاورزی قبول شدید یا کنکور دادید و میخواهید ببینید آینده این رشته چطوره یا در حال حاضر در این رشته در حال تحصیل هستید و یا هم برای شخص دیگر مثل دوست،فرزند و… دنبال اطلاعات می گردید،پس توصیه میکنم این پست رو کامل بررسی کنید و یا شاید در انتها نتیجه گیری حاصل متفاوت تر از اون چیزی باشه که جامعه درباره این رشته میگه.

قبل از هر چیزی من خلاصه بحث رو در قالب یه فایل صوتی براتون میزارم که راحت گوش بدید:

اگر فایل صوتی بالا رو گوش داده باشید قطعا به یه جمع بندی کلی از موضوع رسیده اید.باید بگویم رشته کشاورزی در کنار سختی های کاری و اشتغالی یک رشته بسیار جذاب هست و نسبت به خیلی از رشته ها فضای آموزشی دلنشین و راحت تر و موثر تری دارد.

رشته های کشاورزی متاسفانه الان دیگه کلا استخدام دولتی ندارن،اشخاص با تحصیلات تکمیلی کم سواد هم یه عالمه هست،سالانه تعداد دانشجویان کشاورزی ورودی در دانشگاه ها هم کاهش و تعداد هیئت علمی ها هم به حداکثر رسیده هست به همین خاطر یه شخص باسواد لیسانس موفق ترین شخص ممکن در این شرایط هست.

راه های خلاقانه

خلاقیت رو فراموش نکنید.یکی از مهمترین دلایل دید منفی مردن نسبت به کشاورزی اینه که همه چشم به استخدام دوختن و چون الان خیلی کم شده میگن پس رشته بدیه و در کل همه به هم نگاه میکنن که هر کسی کار جالبی کار ما هم همونو انجام بدیم. یا قشر کشاورز چون همیشه جزو قشر زحمت کش و در عین حال کم درآمد جامعه بودن این دید منفی ایجاد شده.سعی کنیم راه خاص خودمان را پیدا کنیم.

سخن پایانی

فقط به توصیه های انجام شده حتما دقت کنید که برای موفقیت حتما تخصص همراه با مهرات براتون لازم و حیاتی خواهد بود.خود این سایت دانشکده کشاورزی هم با همین هدف ساخته شده و حتما محتوای سایت رو بررسی که کلی مطالب آموزشی برای قشر کشاورز کارشناس ارائه میشه و میتونه شما رو دز مسیرتون راهنمایی کنه.در ضمن اگر احساس کردید که محتوا مفید بود و میتونه بدرد آشنایان و دوستان مرتبط هم بخوره حتما براشون لینک بدین.

هر سوال یا پیشنهاد یا نظری که بخواهید که به محتوای این پست اضافه کنید یا … داشتید حتما در زیر کامنت بزارید. با تشکر مهندس بیرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *